Proč zvolit naše terasová prkna

Hlavní výhody terasových prken Megawood a EasyDeck.

Dobré důvody jsou jasné

Bez nebezpečných třísek: Naše výrobky splňují nejvyšší nároky na ochranu zdraví a bezpečnost. V našem materiálu nejsou nebezpečné třísky a proto je zvláště vhodný pro chůzi naboso. Přitom zůstává opticky a hapticky zachovaná přirozená struktura povrchu dřeva – a to bez plastového povlaku.

Uživatelsky přívětivé: Terasová prkna megawood® se snadno pokládají jako dlažba nebo kamenné desky a navíc mají nižší povrchovou teplotu na přímém slunečním světle než kámen. Na ochranu pokožky a nohou před ultrafialovým zářením a velkým teplem přesto v horkých letních dnech doporučujeme terasu zastínit.

Terasový systém RELAZZO

Snadnější údržba: Oproti dřevěným prknům vykazují naše terasová prkna megawood® podstatně nižší náklady na údržbu – žádné olejování, lazurování nebo natírání.

Delší životnost: Po 14 letech a více než 11 milionech m2 terasových prken jsme přežili mnoho dřevěných teras. Naše masivní konstrukce zaručuje – na rozdíl od prken s dutinami – tvarovou stálost a trvanlivost, protože do nich nemůže proniknout voda nebo hmyz

Povrchová úprava

Aby byl povrch co nejvíce odolný proti uklouznutí, byly na terasová prkna použity speciální postupy zušlechtění, jako je kartáčování, hoblování nebo leštění. Na rozdíl od dřevěných podlah nebo neošetřených terasových prken z WPC se tímto dosáhne vysoké třídy protiskluznosti (≥24°/třída C, podle DIN 51097). Přesto je třeba brát v úvahu, že na mokrém nebo zledovatělém povrchu je nutné počítat se sníženou protiskluzností. Díky speciální povrchové úpravě je zvýrazněn dřevěný charakter profilů.

POWOLIT

Tvrdá slupka, mnoho jader. POWOLIT je poddruh materiálu GCC, který kombinuje to nejlepší ze tří světů. Kromě dřeva a polymerů se POWOLIT navíc obohacuje o kamenný granulát, za účelem dosažení tvrdšího povrchu. Díky tomuto tvrdšímu povrchu je materiál ještě silnější a odolnější proti skvrnám a namáhání než běžné dřevěné materiály. POWOLIT je přírodní, měnící se materiál. Barvy výrobků během let světlají a dostávají pěkné akcenty.

Barvy, které nevyblednou

Naše prkna jsou odolná vůči UV záření. Barevný odstín zůstane zachován dlouhá léta a nevytváří se barevné odchylky. Přirozená patina dřeva se vytvoří již krátce po pokládce

Design a příjemný pocit

Užijte si chůzi naboso díky atraktivní a vysoce kvalitní povrchové úpravě profilů. Při vytváření nejrůznějších kreativních a designových řešení jistě oceníte variabilnost tvarů a rozměrů.

Stálý tvar a bez třísek

Celý terasový systém není náročný na údržbu, je bez trhlin a třísek. Zároveň disponuje vysokou stabilitou a možností dlouhodobého zatížení bez závislosti na rozměru a designu.

Odolný vůči mrazu, teplu i vlhkosti

Náš  materiál je plně odolný vůči povětrnostním vlivům i při dlouhodobém působení slunečních paprsků, vlhkosti nebo mrazu. Navíc si udržuje stabilní tvar a pevnost profilů, a proto jej lze využít i v bezprostřední blízkosti vodních ploch – bazénů i moře.

Minimální nároky na údržbu

Nemusíte ošetřovat podlahu dodatečnými ochrannými nátěry ani napouštět oleji nebo brousit prkna. Jednoduché a pravidelné čištění pouze vodou ze zahradní hadice zachová Vaši terasu stále krásnou a čistou – plísně ani rez nemají šanci.

Pravidelná údržba minimalizuje trvalé usazeniny, jako jsou pyl, prach nebo organické látky. Doporučujeme terasu nejméně 2x ročně (a v případě potřeby i častěji) důkladně vyčistit. Venkovní teplota přitom musí být nejméně 15 °C. Při čištění postupujte takto:

  1. zameťte z podlahy terasy suché, volné nečistoty
  2. dostatečně navlhčete podlahu terasy vodou a nechte nejméně 15 minut vlhkou
  3. vyčistěte podlahu terasy tvrdým kartáčem nebo rejžákem. Při vysoké potřebě čištění pracujte navíc s plošným čisticím zařízením s rotujícím kartáčem
  4. důkladně opláchněte čistou vodou z vodovodu a setřete na vlhko

Leží nám na srdci trvalá udržitelnost

Nebrat nic přírodě, nýbrž jí zajistit budoucnost. Výroba našeho inovativního materiálu bere značný ohled na trvalou udržitelnost, která má pro nás nejvyšší prioritu. Máme na paměti přírodní koloběh a používáme pro výrobu výhradně dřevo, které pochází na 100 % z udržitelného tuzemského lesního hospodářství. Kromě toho jsou naše výrobky recyklovatelné: Starým prknům  je vdechnut nový život tím, že jsou opětovně využita ve výrobním procesu.

Materiálové vlastnosti

Materiály WPC použité pro naše terasové systémy byly vyvinuty tak, aby byla i při silném slunečním záření zaručena vysoká tvarová stálost a pevnost profilu. Výrobky z WPC se při osvitu sluncem ohřívají jako každý jiný stavební materiál (tmavé barevné odstíny se pak ohřívají více než světlé). Na to je třeba dbát při chůzi po materiálu naboso. Vliv tepla a současné působení vlhkosti vede k urychlení rozkladu struktur dřeva a tím k ovlivňování mechanických vlastností i ke snižování životnosti prken, proto nejsou vhodná pro použití v tropických oblastech.
Velkou výhodou WPC systému je, že neobsahují žádné těžké kovy nebo jiné látky ohrožující prostředí. Přestože materiál použitý na terasový systém vykazuje vysokou odolnost vůči vnějším vlivům životního prostředí, je třeba zamezit působení silných oxidačních prostředků, jako jsou průmyslové odbarvovače a silné kyseliny, stejně jako organická rozpouštědla. Díky použití vysoce kvalitních materiálů je vhodné použít tyto systémy u bazénů a u moře.

Barvy a zrání barev

Barvy, které nevyblednou. Terasová prkna jsou odolná vůči UV-záření. Barevný odstín zůstane zachován dlouhá léta a přirozená patina dřeva se vytvoří již krátce po pokládce.

Dřevo jako přírodní produkt podléhá obzvláště na začátku přirozeným změnám svého barevného odstínu. V první fázi, kdy je podlaha naistalována u zákazníka, dochází k reakci složky dřeva ligninu s ultrafialovou složkou světla. V návaznosti na to dochází k zažloutnutí dřevovláken obsažených v povrchové vrstvě terasového prkna. Není neobvyklé, že je tento efekt viditelný již před pokládkou. Proces zažloutnutí můžeme urychlit tím, že během prvních 8-10 týdnů dopřejeme prknům postřik vodou. Díky působení vody se toto zažloutnutí během prvních pár měsíců vymyje. Plynule navazuje proces šednutí. Dodatečné odstraňování zašedlých vláken vysokotlakým čističem se silným tlakem trysky nebo obroušením povrchu vede jen ke krátkodobému zesvětlení dřevěných částeček. Proces zežloutnutí a zešednutí poté proběhne znova.

Široká nabídka barev prken megawood® pro chůzi bosou nohou se orientuje na přírodní barevné odstíny a tím se harmonicky začlení do individuálního prostředí vaší zahrady. Těšte se z terasy, která se průběhem doby stává stále charakterističtější. Prkna megawood® pro chůzi bosou nohou jsou vyrobena až ze 75 procent z přírodního vlákna. Barevnost výrobku se ještě změní a v závislosti na intenzitě slunečního záření po několika měsících získá svou přirozenou a trvalou barvu.

Základní barva prken, která vyplývá ze zabarvené části polymeru, se přitom dlouhodobě zachová a neustále odráží barevný charakter výrobku. Popsané barevné změny nevedou k negativnímu ovlivnění mechanických vlastností terasového systému a nepředstavují tudíž žádnou vadu.

Díky popsaným odchylkám mohou veškeré vzorky představovat orientační doporučení pro výběr barvy. Jednotlivé šarže pak podléhají přirozeným rozdílům v barvě dřeva. U (částečně) zastřešených teras je tak v průběhu určité doby možné zaznamenat barevné odlišnosti. Zastřešenou oblast pak doporučujeme pravidelně skrápět vodou, než se barva průběhu procesu stárnutí stabilizuje. Tento proces trvá podle povětrnostních podmínek 2-5 měsíců.